A fost o semifinală cu adevărat palpitantă în Cupa României, faza județeană! CS Păușești Măglași a reușit o victorie de 2-1 în returul disputat la Păușești Otăsău, cu goluri marcate de Cătălin Duminică și Ciprian Vlădoi. Totuși, nu a fost suficient pentru calificare, deoarece în tur, FC Păușești Otăsău câștigase cu 2-0. Astfel, scorul general a fost 3-2 în favoarea celor din Otăsău, care merg mai departe în finală.
De remarcat că aceasta a fost prima înfrângere a sezonului pentru lidera Ligii a IV-a, FC Păușești Otăsău. Chiar și așa, au demonstrat constanță și vor juca în finală împotriva Coziei Călimănești.






