Polițiștii Biroului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din Vâlcea au descoperit arme și muniție deținute ilegal în urma unor controale efectuate în comunele Dăești și Popești. Două persoane sunt acum cercetate penal, iar una dintre ele a rămas fără dreptul de a deține sau folosi arme letale



