Pericol în apropierea locuințelor din județul Vâlcea. În doar trei zile, jandarmii au fost solicitați să intervină în mai multe localități, după ce cetățenii au semnalat prezența unor urși în zonele locuite. Deși nu s-au înregistrat victime sau pagube materiale, autoritățile atrag atenția asupra riscurilor și recomandă prudență. Iată cum s-au desfășurat intervențiile





